Ahşap Oyma Okulu

Kategori: Genel, Haberler   Etiketler: ,

Ağacı değil, kendimizi yontmak için buluşuyoruz.

Üç günü birlikte geçireceğimiz Ahşap Oyma Okulu’nda, Anadolu’daki kadim ahşap oyma desenlerini tanıyacak, bu desenlerin ahşap üzerine nasıl işlendiğini deneyimleme şansı bulacağız. Kurs boyunca ahşap oyma aletlerini kullanmayı ve oyma yapılacak ağaçların nasıl seçildiğini tecrübe ederek, ahşap oyma aşamalarına tanık olacağız. Ahşap oyma aletleri olan katılımcıların yanlarında getirmelerini tavsiye ediyoruz.

Ahşap ustası Mecit Çeliktaş’la birlikte gerçekleştireceğimiz Ahşap Oyma Okulu’nda, yuvamızı ve eşyalarımızı doğanın döngüsel mantığıyla üretmeyi öğrenmeye, anlamaya çalışacağız.

Aramıza katılır mısın?

Katılım Koşulları:

– Kursumuzdaki eğitim faaliyetleri ücretsizdir. Kursta görev alan anlatıcı ve yönlendiriciler bu faaliyetlerden hiçbir maddi gelir elde etmemektedir. Kursa katılanlar Doğa Okulu’na yaptıkları ödeme ile bu faaliyetin gerçekleşmesi için kullanılan sarf malzeme ile lojistik ve organizasyon giderlerine ortak olmaktadır.

– Doğa Okulu’nda sekiz öğünü birlikte geçireceğimiz bu kurs günlerinde bir kişinin, bir öğünlük yemek, lojistik, malzeme ve temizlik masrafı 20 TL. Yemek ücretini (10 TL) doğrudan yemeği hazırlayan köydeki mutfak sahibine vereceğiz. Ayrıca kırtasiye masrafları gibi (çizimler, poster vb.) organizasyon giderleri için kişi başı 50 TL giderimiz olacak. Kursa İzmir dışından katılacak öğreticilerin yol ve konaklama masrafları içinse kişi başı 30 TL ödememiz gerekecek. Sonuç olarak bu kursa katılacak olan her bir katılımcının kişi başı 240 TL harcama yapması gerekiyor.

– Ücretsiz olan konaklama Doğa Okulu Araştırma Binası’nın salonunda, mütevazı koşullarda, kendi mat ve uyku tulumlarınızda gerçekleşecek. Dileyenler için çadır kurma imkanı da var.

– Doğa Okulu’nun usta çırak kursları sabit anlatımlar içermemekte. Kurslarımızda sohbete, birlikte üretmeye ve düşünmeye dayalı bir yol izliyoruz. Katılımcılarımızın öğrenme faaliyetleri esnasında oluşan her türlü temizlik, düzenleme, bulaşık yıkama vb. işlere gönüllü olarak el vermeleri, imece ve paylaşıma dahil olmaları okulumuzun düşünme ve çalışma biçiminin temel özelliklerinden biri.

-Kurs yerine ulaşımı katılımcıların kendi imkanlarıyla karşılamasını bekliyoruz. Ulaşım hakkında ayrıntılı bilgileri kayıt sırasında talep edebilirsiniz.

Doğa Okulu’nun kurslarına katılmadan önce internet sitemizdeki Öz (Değerlerimiz) ve Çalışma Biçimi adlı bölümleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kayıt ve iletişim: Raziye İçtepe-05436576613-yamaklik@dogaaskina.org

Yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options