Dağ Okulu

Genel, Haberler   Etiketler: , ,

Dağa değil, dağ olmaya gidiyoruz!

Köroğlu Dağları’nda  gerçekleşecek olan Dağ Okulu’nda, doğanın göçebe mantığını anlamaya çalışacağız. Kurs boyunca nehirlerin doğuşundan göçerlerin yaşamına, dağların doğasına tanık olacak; dağlardaki doğa kültürünü anlamaya çalışacağız. Dağda yaşamayı, dağ gibi olmayı tecrübe edeceğiz. Kuşaklar boyunca bunu gerçekleştirmiş insanlarla birlikte.

Dağlardaki kadim üretim yöntemlerini deneyimleyeceğimiz Dağ Okulu’nda, bu coğrafyadaki canlıları tanıyacak, dağların yeryüzündeki yaşam açısından önemini konuşacağız. Dört gün boyunca kamp yapacağımız Dağ Okulu süresince yemeklerimizi birlikte yapacak, birlikte üretecek, eğlenerek öğreneceğiz.

Göğün yolu suyun yoluyla burada buluşur. Hayat doğar. Her birimizin hücrelerine akar. Yeryüzünün kalbinde, tam orada, buluşalım mı?

Katılım koşulları:

-Dağ Okulu’na katılmak isteyenlerin daha önceden en az bir yamaklık kursuna katılmış olmaları gerekiyor.

– Dağ Okulu boyunca dört gün kamp yapacağımız için kursa katılacak olanların kamp malzemelerini yanında getirmelerini rica ediyoruz. (Kayıt için iletişime geçenlere kamp süresince ihtiyacımız olabilecek malzemeleri öngördüğümüz bir kamp malzemeleri listesi göndereceğiz.)

– Kurs için 3 Ağustos Perşembe günü sabah saat 9:00’da Beypazarı otogarda buluşacağız. 6 Ağustos Pazar günü saat 19:00’da yine Beypazarı otogarda birbirimize veda edeceğiz. Katılımcıların Beypazarı’na geliş ve Beypazarı’ndan dönüş yolculukları için bu saatleri dikkate almaları gerekiyor.

– Kursumuzdaki eğitim faaliyetleri ücretsizdir. Kursta görev alan anlatıcı ve yönlendiriciler bu faaliyetlerden hiçbir maddi gelir elde etmemektedir. Kursa katılanlar Doğa Okulu’na yaptıkları ödeme ile bu faaliyetin gerçekleşmesi için kullanılan sarf malzeme ile lojistik ve organizasyon giderlerine ortak olmaktadır.

– Dağ Okulu boyunca birlikte geçireceğimiz dört gün boyunca yemeklerimizi kendimiz yapacağız. Kamp alanına gitmeden evvel yapacağımız bir alışverişle kurs süresince yiyeceğimiz gıdaları temin edeceğiz. Bir kişinin öğün başı pazar alışverişi 10TL. Beypazarı otogardan kamp alanına, kamp alanından tekrar Beypazarı otogara yapacağımız yolculuklarda kiralanacak araç için bir kişinin ulaşım masrafı 20TL olacak. Kurs yerine önceden gidecek ve kurs hazırlıklarını gerçekleştirecek olan kişilerin ulaşım, konaklama, beslenme ihtiyaçları ve kurs hazırlıkları için gerçekleşecek organizasyon giderleri için kişi başı 140TL harcamamız olacak. Sonuç olarak Dağ Okulu’na katılacak olan her bir katılımcının 260TL ödeme yapması gerekiyor.

– Doğa Okulu’nun usta çırak kursları sabit anlatımlar içermemekte. Kurslarımızda sohbete, birlikte üretmeye ve düşünmeye dayalı bir yol izliyoruz. Katılımcılarımızın öğrenme faaliyetleri esnasında oluşan her türlü temizlik, düzenleme, bulaşık yıkama vb. işlere gönüllü olarak el vermeleri, imece ve paylaşıma dahil olmaları okulumuzun düşünme ve çalışma biçiminin temel özelliklerinden biri.

– Buluşma yerine ulaşımı katılımcıların kendi imkanlarıyla karşılamasını bekliyoruz. Ulaşım hakkında ayrıntılı bilgileri kayıt sırasında talep edebilirsiniz.

Doğa Okulu’nun kurslarına katılmadan önce internet sitemizdeki Öz (Değerlerimiz) ve Çalışma Biçimi adlı bölümleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kayıt ve iletişim: Kemal Kolçak – 05436576615 – [email protected]

1 Yorumlar - Dağ Okulu
    • Hasan İlhami Aygör
    • 17/12/2017

    Sizleri yürekten kutluyorum
    Bundan sonraki etkinliklerde görüşmek dileğiyle sevgiler

Yorum yap

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options