Fotoğraf Okulu

Haberler   Etiketler: , , ,

İmgeler çağında, her saniye milyonlarca çoğaltılan, yayılan, paylaşılan fotoğraf imgesi gerçeği hem gösterir, hem saklar. Hem aldırmazlık yaratır hem harekete geçirir. Hem savaşı durdurur, hem savaşı umursatmaz. Doğa Okulu, yaşadığımız zamanın fotoğrafını anlatıyor. Fotoğrafın gücünü ve güçsüzlüğünü tartışıyor.

İki gün sürecek olan Fotoğraf Okulu’nda, buradan hareketle fotoğrafı teorik ve pratik olarak ele alacağız.

Magma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek ve Fotoğraf Editörü Tijen Burultay’ın bizlerle birlikte olacağı Fotoğraf Okulu’nda, bir başkamızın gözünden görebilmek, doğadaki bağları anlamak ve fotoğrafın doğasını birlikte keşfedebilmek için 3-4 Eylül tarihlerinde Doğa Okulu’nda buluşuyoruz.

Katılım koşulları:

– Kursumuzdaki eğitim faaliyetleri ücretsizdir. Kursta görev alan anlatıcı ve yönlendiriciler bu faaliyetlerden hiçbir maddi gelir elde etmemektedir. Kursa katılanlar Doğa Okulu’na yaptıkları ödeme ile bu faaliyetin gerçekleşmesi için kullanılan sarf malzeme ile lojistik ve organizasyon giderlerine ortak olmaktadır.

– Beş öğünü birlikte geçireceğimiz Fotoğraf Okulu’nda, bir kişinin yemek, lojistik, malzeme ve temizlik masrafı öğün başı 20 TL. Yemek masrafını (10 TL) doğrudan yemeği hazırlayan köydeki mutfak sahibine vereceğiz. İzmir dışından katılacak öğreticilerin yol ve konaklama masrafları ile köy içi ulaşım için kişi başı yaklaşık 30 TL ve organizasyon giderleri için kişi başı 40 TL harcayacağız. Sonuç olarak Fotoğraf Okulu’na katılan her bir katılımcının 170 TL harcama yapması gerekiyor.

(Doğa Okulu’nun yamaklık okulları 0-6 yaş çocuklar için ücretsiz, 7-15 yaş aralığı için yarı ücretli, 16 yaş ve sonrası için de tam ücretlidir.)

-Ücretsiz olan konaklama Doğa Okulu Araştırma Binası’nın salonunda, mütevazı koşullarda, kendi mat ve uyku tulumlarınızda gerçekleşecek. Havanın uygun olması halinde çadır kurma şansımız da var.

-Doğa Okulu’nun usta çırak okulları sabit anlatımlar içermemekte. Okul boyunca sohbete, birlikte üretmeye ve düşünmeye dayalı bir yol izliyoruz. Katılımcılarımızın öğrenme faaliyeti esnasında oluşan her türlü temizlik, düzenleme, bulaşık yıkama vb. işlere gönüllü olarak el vermeleri, imece ve paylaşıma dahil olmaları okulumuzun düşünme ve çalışma biçiminin temel özelliklerinden biri.

-Doğa Okulu’na ulaşımı katılımcıların kendi imkanlarıyla karşılamasını bekliyoruz. Ulaşım hakkında ayrıntılı bilgileri kayıt sırasında talep edebilirsiniz.

-Doğa Okulu’nun kurslarına katılmadan önce internet sitemizdeki Öz (Değerlerimiz) ve Çalışma Biçimi adlı bölümleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kayıt ve iletişim:

Derya Engin – 0 543 657 66 15 – [email protected]

 

Fotoğraf: © Cüneyt Oğuztüzün

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options