Mucizeler Yolu

Blog   Etiketler: ,

mucize

Rezervasyon:

Tamzara Turizm – Cevdet Oğuz

[email protected]

0212 251 98 64 – 0505 497 05 79

Ayrıntılı bilgi:

Derya Engin

[email protected]

0533 313 80 15

Doğa Okulu ve Magma Dergisi iş birliğiyle düzenlenen Mucizeler Yolu’nun üç bin kilometrelik güzergâhı boyunca Anadolu’da iç içe geçmiş üç bitki coğrafyasını yerinde keşfediyoruz. Mucizeler Yolu üzerinde Portekiz’den, İskandinavya’ya, Sibirya, Orta Asya ve Kuzey Afrika’ya kadar uzanan geniş bölgedeki tüm bitki örtüsü topluluklarının örneklerine rastlamak mümkün.

Mucizeler Yolu 16 Mayıs sabahı İstanbul’dan başlıyor ve 22 Mayıs akşamı yine İstanbul’da sona eriyor. Sibirya’dan Afrika’ya uzanan canlılar coğrafyasını ve dünyada sadece Anadolu’da bulunan yaşam alanlarını yaşayarak öğreneceğimiz yedi günlük yolculuğun detaylı programı şöyle:

1.Gün – 16 Mayıs

Sabah İstanbul’dan hareket ediyoruz. Gün boyunca Batı Karadeniz ormanlarını geziyoruz, Avrupa’dan Sibirya’ya yayılan yaprak döken ormanlarını görüyoruz ve akşam Yenice ormanlarında kamp yapıyoruz.

2.Gün – 17 Mayıs

Yenice’de kamp alanında birlikte yapacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz ve Kıbrısçık üzerinden Beypazarı’na varıyoruz. Yol boyunca orman ve bozkır geçiş bölgelerine şahit oluyoruz. Akşam Beypazarı’nda konaklıyoruz.

3.Gün – 18 Mayıs

Sabah Beypazarı’ndan hareket ediyoruz, Şereflikoçhisar üzerinden Tuz Gölü’ne varıyoruz. Burada Tuz Gölü’nü, Çin’e kadar uzanan bozkırları ve bozkır yaşamını görüyoruz. Akşam konaklamayı gerçekleştireceğimiz Aksaray’a geçiyoruz.

4.Gün – 19 Mayıs

Aksaray’dan sabah hareket ediyoruz. Yol boyunca Hasan Dağ coğrafyasını geziyoruz ve akşamüstü Toroslar’ı geçerek Niğde Çamardı’ya varıyoruz. Aladağların gölgesindeki kamp alanımıza varıyor ve çadırlarımızı kuruyoruz.

5.Gün – 20 Mayıs

Sabah kamp alanımızı toplayıp, yola çıkıyoruz. Gün boyunca Akdeniz bitki coğrafyasını, ormanlarını, makilerini ve kıyılarını tanıyoruz. Göksu Deltası üzerinden Silifke’ye doğru ilerliyoruz. Akşam Silifke’de konaklıyoruz.

6.Gün – 21 Mayıs

Sabah dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, Silifke’den hareket ediyoruz ve Sertavul üzerinden Konya’ya varıyoruz. Yol boyunca Toroslar’daki bitki kuşaklarının değişimini ve yüksek dağları gözlemliyoruz. Konya Ovası’na ulaştığımızda Çatalhöyük’ü ziyaret ediyoruz. Akşam Konya’da konaklıyoruz.

7.Gün – 22 Mayıs

Konya’dan ayrılıyoruz, Beyşehir Gölü ve Eğirdir Gölü’ne doğru yol alıyoruz ve göller bölgesini tanıyoruz. Eğirdir’den sonra İstanbul’a doğru dönüş yoluna çıkıyor ve Mucizeler Yolu’nu tamamlıyoruz.

Mucizeler Yolu, Doğa Okulu’nun diğer kursları gibi kar amacı gütmüyor, hedefimiz Anadolu’nun zenginliğini ve çeşitliliğini yerinde, dokunarak idrak edebilmek. Yolculuğun organizasyonu Tamzara Turizm tarafından gerçekleştiriliyor.

Katılım koşulları:

– Mucizeler Yolu, yalnızca bir gezi değil, bir yamaklık kursudur.

– Kursumuzdaki tüm eğitim faaliyetleri ücretsizdir.

– Katılımcıların kurs boyunca oluşacak masraflara ortak olmalarını bekliyoruz. Bu kursa katılan her bir katılımcının toplam 760 TL harcama yapması gerekiyor.

– Katılım ücretine; İstanbul’dan hareket ettikten sonraki tüm ulaşım ve konaklama harcamaları, sabah kahvaltıları, Aksaray, Silifke ve Konya’daki akşam yemekleri, seyahat sigortası dâhildir.

– Ön kayıt yaptıran katılımcılarımızın yollayacağımız katılım formunu doldurmasını rica ediyoruz. Katılım formunun doldurulmasının ardından katılımcılara yolculukta yer olup olmadığı hakkında geri dönüş yapacağız.

– Otel veya pansiyonlarda konaklamalar iki veya üç kişilik odalarda yapılacaktır, katılımcıların odalarını paylaşmayı tercih ettikleri kişiler varsa kayıt esnasında belirtmelerini rica ediyoruz.

– Tamzara Turizm kendi çadırını getiremeyen katılımcılara çadır desteği verebilmektedir, çadır sayısı kısıtlı olduğu için katılımcıların başvuru esnasında çadır ihtiyacını belirtmesini rica ediyoruz.

– Uyku tulumu olmayan katılımcılarımız Tamzara Turizm’in uyku tulumlarından faydalanabilirler, uyku tulumları talep eden katılımcılarımızın 20 TL fazladan harcama yapması gerekiyor.

– Doğa Okulu’nun usta çırak kursları sabit anlatımlar içermemekte. Kurslarımızda sohbete, birlikte üretmeye ve düşünmeye dayalı bir yol izliyoruz. Katılımcılarımızın öğrenme faaliyeti esnasında oluşan işlere gönüllü olarak el vermeleri, imece ve paylaşıma dâhil olmaları okulumuzun düşünme ve çalışma biçiminin temel özelliklerinden biri.

– Yolculuk başlangıç noktası hakkında ayrıntılı bilgileri kayıt sırasında talep edebilirsiniz.

– Doğa Okulu’nun kurslarına katılmadan evvel internet sitemizdeki Öz (Değerlerimiz) ve Çalışma Biçimi adlı bölümleri okumanızı tavsiye ediyoruz. 

 

3 Yorumlar - Mucizeler Yolu
  • semra karaca
  • 09/05/2015

  Güzel bir etkinlik diliyorum.

  • ayse inal
  • 09/05/2015

  Bayildim !!!….ancak bizim gibi orta yas grubu icin de bu organizasyonu bazi degisiklikle duzenleyebilir misiniz ???? Mesela gece konaklamalari cadir yerine wc ve dusu olan otel pansiyon gibi…??? Yillardir hep boyle bir yoculuk hsyal eder dururum sizlerle belki gerceklestirebilirim diye icime umit doldu…..

  • hatice kalaycı
  • 12/05/2015

  bu kez katılmak mümkün olmadı ancak uygun bir zamanda tekrarını sabırsızlıkla bekliyorum gidenlere iyi yolculuklar

Yorum yap

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options